Potrzebujesz pakownego auta? Kombi jest niewystarczające? A może chcesz rozkręcić biznes transportowy? Rynek oferujący auta dostawcze jest szeroki, jednak nie każdego stać na zupełnie nowy pojazd – przecież trzeba od czegoś zacząć. Oto 7 aut dostawczych, które można kupić za niewielkie pieniądze i cieszyć się ich jakością przez wiele lat.

1. Volkswagen Transporter T4

Cudowne dziecko niemieckiej solidności. Był produkowany w latach 1990-2003 i uchodzi za jeden z najmniej awaryjnych i najbardziej wydajnych aut wśród dostawczaków. Do największych zalet T4 należy niewątpliwie szeroki wybór w gamie silnikowej – każdy znajdzie coś dla siebie oraz stosunkowo niskie spalanie w przypadku diesla. Średnia ilość na 100km wynosi 8-10l, zaś średnia cena używanych egzemplarzy z drugiej połowy lat 90’ waha się w przestrzeni 8-12tys złotych. Jest to świetny wybór dla osób ceniących prostotę oraz wydajność.

2.Mercedes-Benz Vito

Choć auto w założeniu konstrukcyjnym było przeznaczone do transportu niewielkiej ilości osób ostatecznie zyskało uznanie pośród osób przewożących małe ładunki. Pomimo niewielkiej pakowności w skali aut dostawczych linia Vito cechuje się zwrotnością i lekkością. Pojazd zadebiutował w 1995r. Ciekawostką jest fakt, iż jego płyta podłogowa została zbudowana na bazie VW T4. Obecnie można go kupić w cenie do 10tys złotych.

3.Ford Transit Connect

Produkcja pierwszej generacji pojazdu rozpoczęła się w roku 2002. W linii Transit – przeznaczonej do przewozu niewielkiej ilości materiału szczególnie godna polecenia jest wersja silnika 1,8 – diesel o mocy 75, lub 90KM. Ta jednostka odznacza się oszczędnością i wysoką kulturą pracy. Średnia cena waha się i oscyluje w granicach 12-15tys złotych. Nie zapominajmy, że jest to stosunkowo nowe auto.

4.Renault Kangoo I

Najbardziej popularny z małych aut dostawczych w Europie.  Pierwsza wersja została zaprezentowana światu w 1998r  Choć przez wielu uznawany za auto osobowe sprawdzi się świetnie w przypadku dostaw w obrębie niewielkich sklepów, czy kiosków. Mimo, że kabina jest stosunkowo niewielka pozwala na kilka rozwiązań, które w zupełności zmieszczą mały ładunek. Kolejną zaletą jest oszczędność wynikająca z ekonomicznego silnika 1,5 dCi. Ceny pierwszych modeli nie powinny przekroczyć 8tys złotych.

5.Fiat Ducato II

Produkowany w latach 1994-2006 m.in. w Val di Sangro oraz Władywostoku. Następca kultowego modelu I. Wielką zaletą Fiata Ducato II jest pojemność ładunkowa. Jest to największy z użytkowych modeli fiata, a zarazem najpopularniejszy – blisko 3mln sprzedanych egzemplarzy. Warto podkreślić znakomity stosunek jakości wykonania do ceny oraz ogromną widoczność.  Jeśli chodzi o aktualną cenę – budżet w granicach 8tys złotych spokojnie powinien wystarczyć.

6.Citroen Jumper I

Model bliźniaczy Fiata Ducato II. Był produkowany w tych samych lat i wespół z Fiatem oraz Peugotem Boxerem uzyskał miano samochodu roku 1995. Wśród zalet warto wyróżnić ergonomię, widoczność oraz olbrzymią przestrzeń dla pasażerów. Ciekawostką jest fakt, iż w Wielkiej Brytanii znany jest pod nazwą Relay. Ceny są porównywalne dla wszystkich trzech modeli bliźniaczych.

7.Iveco Daily I

Auto z klasy średniej wśród dostawczych jest już symbolem profesjonalnego transportu. Ze względu na bezawaryjność i prostotę wykonania jest żartobliwie nazywany wołem roboczym i trzeba przyznać, że jest to pasujące określenie, gdyż poza solidnym silnikiem cechuje się świetną widocznością oraz przepływem powietrza.

W powyższym zestawieniu zamieszczono auta, których wartość oscyluje w granicach 10tys złotych. Oczywiście wszystko zależy od stanu na który wpływ ma mnóstwo czynników, ale tak czy inaczej są one godne polecenia m.in. przez swą solidność i uniwersalność.

Polecane sklepy z elektroniką: Nagłośnienie – Elektromaniacy oraz Termowizja – Epasjonaci